Egy tálban a tojássárgáját kikeverjük a cukorral, majd hozzákeverjük a ricottát, a citromhéjat, a pisztáciát és a citromlevet is. Egy másik tálban a vaníl
200°C-ra melegítsük elő a sütőt. Gázsütő esetén 6-os fokozat. Terítsük a rétestésztát egy gyúródeszkára és mindegyikből 4db 10 cm átmérőjű kört v
Lecsepegtetjük az őszibarack szeleteket. A szirupból 2 dl-t félreteszünk.
Egy kis serpenyőben összekeverünk 1 dl cukrot és a kukoricakeményítőt. Hozzáadjuk
Az almákat vágjuk ketté, magozzuk ki, és locsoljuk meg citromlével. A mazsolát és a diót keverjük össze, majd töltsük az almákba. Locsoljuk meg mézzel, és
A élesztőt tegyük langyos tejbe, verjük fel a tojásokat villával és hevítsünk fel 60 gramm vajat.
A lisztet dolgozzuk össze 30 gramm porcukorral, a sóval, a t
Egy tálban összekeverjük az élesztőt 1 kanál liszttel, 2 tk. cukorral, a sóval, és felöntjük a tejjel. Miután az élesztőt felfutott, a többi liszthez keverj
Lereszeljük a 15 dkg csokit, majd összekeverjük a cukorral, dióval és lekvárral, formálható keménységűre. Kimagozzuk a meggyet, majd a masszából akkora goly
A barackot kettévágjuk, magját kiszedjük, majd egy kivajazott tepsi aljába terítjük. Rászórjuk a vaníliás cukrot, majd ráöntjük a tojás, tejszín és cukor
Ugrás a lap tetejére >>